W dniach 18 – 22 lutego 2019 r. odbyły się zimowiska w trzech szkołach w naszej gminie: w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze, Zespole Szkół w Woli oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Miedźnej. Łącznie w zimowiskach wzięło udział 96 dzieci. Dyrektorzy szkół wraz z opiekunami zimowisk zorganizowali dla nich wspaniałe atrakcje. Każdy dzień wypełniony był wspólną zabawą, wycieczkami i wieloma przygodami!

Wielką radością był wyjazd do Szczyrku, gdzie dzieci wyruszyły na przejażdżkę po okolicy wozem zaprzęgniętym w konie. Nie zabrakło również smacznej herbatki i pieczonej kiełbaski w prawdziwej góralskiej chacie.

W Muzeum Śląskim w Katowicach dzieci obejrzały wystawę malarstwa polskiego, zapoznały się z twórczością m.in. Stanisława Wyspiańskiego czy Józefa Chełmońskiego oraz uczestniczyły w specjalnie zorganizowanych przez Muzeum Śląskie warsztatach poruszających temat ilości śmieci w obecnym świecie. Dzieci przekonały się, że można twórczo wykorzystać rzeczy stare i zniszczone oraz same próbowały swoich sił tworzeniu prac plastycznych z wykorzystaniem niepotrzebnych przedmiotów.

Dzieciaki spożytkowały swoje pokłady energii w parku trampolin Go Jump w Bielsku-Białej podczas szalonych skoków i zabaw, na także na lodowisku, basenie oraz kręgielni.

Okazją do zapoznania się z walorami przyrodniczymi naszego regionu była wizyta w Zagrodzie Żubrów w Jankowicach, obserwacja zwierząt podczas spaceru oraz udział w warsztatach ekologicznych. Dzieci odwiedziły również Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

Niezapomnianym wydarzeniem była wizyta w Osikowej Dolinie w Koziegłowach, które słyną z wyrabiania ozdób i różnych przedmiotów z osiki. Dzieci poznały historię tego wyjątkowego miejsca, a podczas specjalnych warsztatów samodzielnie tworzyły dekoracje z wykorzystaniem wiórków drewna osikowego.

Uczestników zimowiska odwiedził nawet iluzjonista – Wojciech Napora, który swoimi magicznymi sztuczkami bardzo zaintrygował dzieci.

Pomiędzy wyjazdami i wycieczkami, pod czujnym okiem opiekunów zaangażowanych w organizację zimowisk, w szkołach odbywały się liczne zajęcia kreatywne, plastyczne, ruchowe, a nawet kulinarne! Udział w zimowiskach dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń, przygód i dodał pozytywnej energii na długi czas.

 Źródło: SP Góra, ZSP Miedźna, ZS Wola.

Joomla templates by a4joomla