Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach realizuje projekt „Hand to hand with CLIL” w ramach programu Erasmus +. W dużym skrócie jest to metoda polegająca na wprowadzaniu języka obcego, w tym przypadku angielskiego, do przedmiotów ogólnokształcących.

W Liceum na wybranych lekcjach matematyki i biologii uczniowie zdobywają wiedzę matematyczną i biologiczną w języku angielskim. Dzięki realizowanym zajęciom młodzież skutecznie oraz z wielkim zaangażowaniem uczy się matematyki, przedmiotów ścisłych oraz języka angielskiego równocześnie.

Co zyskują uczniowie Liceum dzięki temu? Na pewno bez kompleksów będą mogli rozpocząć studiowanie kierunków matematyczno-przyrodniczych, w tym medycznych na zagranicznych uczelniach. Także polskie uczelnie oferują liczne kierunki studiów w języku angielskim, a nauka anatomii człowieka na wielu Uniwersytetach Medycznych w kraju, to już nie tylko łacina, ale również obowiązkowo język angielski. Nie jest to wcale dziwne zważywszy na to, że literatura naukowa, z której korzystają nie tylko studenci, jest dostępna głównie w języku angielskim.

Efekty pracy można zobaczyć na stronie internetowej Liceum:

 

Źródło: LO Gilowice

Joomla templates by a4joomla