1 czerwca, czyli w Dniu Dziecka, została ogłoszona rekrutacja do Rady Dzieci i Młodzieży przy Rzeczniczce Praw Dziecka. Rada ta będzie pełniła rolę organu eksperckiego dla Rzeczniczki Praw Dziecka, Pani Moniki Horna Cieślak.

To pierwszy raz w historii Urzędu RPD, który funkcjonuje od 2000 roku, kiedy to została powołana taka Rada. Jej członkowie będą mieli wiele ważnych zadań, takich jak inicjowanie kampanii społecznych, organizacja Kongresu Dzieci i Młodzieży czy podnoszenie świadomości o prawach dzieci i młodzieży. Będą również współpracować z różnymi instytucjami, takimi jak Sejm, Senat czy samorządy.

Osoby zainteresowane dołączeniem do Rady mogą zgłosić się poprzez wysłanie formularza elektronicznego lub pisemnego do Biura RPD. Więcej informacji oraz niezbędne dokumenty znajdują się na stronie internetowej Biura pod adresem: https://brpd.gov.pl/2024/06/18/rada-dzieci-i-mlodziezy-rekrutacja-do-konca-czerwca/

Termin naboru trwa do 30 czerwca 2024 roku. W przypadku pytań można skontaktować się z Panią Moniką Kamińską z Biura RPD.

To doskonała okazja dla młodych ludzi, aby aktywnie uczestniczyć w działaniach na rzecz praw dzieci i młodzieży. Zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji i zaangażowania się w ważne sprawy społeczne.