Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach, jako jedyne w powiecie pszczyńskim, 7 czerwca b.r. podpisało z Śląskim Uniwersytetem Medycznym umowę o przystąpieniu do programu Uniwersytet Licealisty!

To unikatowa propozycja przygotowana przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach z myślą o licealistach, którzy zastanawiają się nad podjęciem studiów na kierunkach medycznych lub farmaceutycznych.

W ramach tego edukacyjnego projektu gilowiccy licealiści będą brać udział w organizowanych przez Śląski Uniwersytet Medyczny zajęciach m.in. z zakresu biochemii, biologii, chemii, parazytologii, anatomii, fizjologii, genetyki i nauki o zdrowiu. Już jesienią poza zajęciami w liceum będą oni uczestniczyć w wykładach i ćwiczeniach na Uniwersytecie. Łącznie czeka ich sześćdziesiąt pięć godzin dodatkowych zajęć. Zaś po ukończeniu szkoły, każdy z uczestników Uniwersytetu Licealisty będzie mógł przystąpić do egzaminu końcowego organizowanego przez uczelnię w formie Konkursu Ogólnopolskiego i zdobyć dodatkową liczbę punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na studia w ŚUM.

Chcesz sprawdzić, czy studia medyczne to dobry wybór?
Wybierz Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach.

Joomla templates by a4joomla