W dniach od 21.05.2017 r. do 04.06. 2017 r. uczniowie klasy IIIa, IIIb, IIIc i IIId Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli wyjechali nad morze na „Zieloną Szkołę”. Dzieci gościł Ośrodek Wypoczynkowy „Ania” w Dźwirzynie.

Podczas pobytu nad morzem trzecioklasiści uczyli się samodzielności, poznawali nadmorską przyrodę, korzystali z naturalnych inhalacji jodowych, kąpieli słonecznych na plaży oraz ruchu na świeżym powietrzu. Uczniowie jeździli na wycieczki i korzystali z wielu atrakcji. Pierwsza wycieczka to „Militarna przygoda”.

Uczniowie pojechali do niedalekiego Trzebiatowa by zasmakować żołnierskiej musztry i wyszkolenia bojowego. Mieli okazję pobiegać po lesie w pełnym rynsztunku. Pokonywali naturalne przeszkody, kręcili się na żyroskopie, „zdobywali szczyty” na ściance wspinaczkowej. Niektórzy musieli pokonać własne słabości. Każde z dzieci opuszczało „koszary” z uśmiechem na twarzy. Na kolejną wycieczkę wybraliśmy się do Niechorza. Odwiedziliśmy motylarnię, gdzie przewodnik szczegółowo opowiedział wiele ciekawostek dotyczących życia motyli. Uczniowie mieli okazję zobaczyć swobodnie latające motyle, które przysiadały na ramionach lub dłoniach. Następnie udaliśmy się do Parku Miniatur Latarni Morskich. Zapoznaliśmy się tam z historią latarni morskich polskiego wybrzeża oraz zobaczyliśmy ich modele.

W Dzień Dziecka chłopcy i dziewczynki stali się kowbojami i zdobyli „Dziki Zachód” w miasteczku Zieleniewo. Atrakcje, z których skorzystali to: przejażdżka konna, strzelanie z łuku, jazda gokartami, przejażdżka samochodem terenowym. Mogli pobawić się ze zwierzętami z tamtejszego „Mini ZOO” oraz uczestniczyli w pokazie konnym.

Wieczorem wszyscy bawili się na dyskotece w kawiarence naszego ośrodka. Pobyt na „Zielonej Szkole” uatrakcyjniło zwiedzanie portu rybackiego, wyjście na basen, spotkanie z magikiem czy pieczenie kiełbasek przy ognisku. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami – konkurs na „piaskową rzeźbę” i najładniejszy taniec. Dzieci zadowolone choć trochę stęsknione powróciły do rodzinnej Woli.


Szkoła Podstawowa nr 1 w Woli


Joomla templates by a4joomla