Od wielu lat tradycją gilowickiego liceum jest promowanie nauki języków obcych w formie dobrej zabawy. W tym celu każdej jesieni organizowany jest Dzień Języków Obcych, który służy podkreśleniu znaczenia języków obcych w edukacji, będąc równocześnie okazją do wykazania się wiedzą, talentami aktorskimi, muzycznymi, organizatorskimi a nawet… kulinarnymi.

Tego roku impreza odbyła się we wtorek, 24 października 2017r.. Poprzedzały ją dni starannych przygotowań w postaci planowania stoiska wylosowanego kraju europejskiego, przygotowywania plakatów, rekwizytów, piosenek i haseł reklamujących znaczenie uczenia się języków obcych w dzisiejszym świecie. Każda z klas musiała zmierzyć się z szeregiem zadań łączących w sobie wiedzę oraz umiejętności nie tylko językowe, lecz także: muzyczne, aktorskie i sportowe doprawione wiedzą ogólną, refleksem i współpracą w grupie. Zadania miały charakter: quizów językowych, uzupełniania idiomów, rozpoznawania hymnów i znanych miejsc, jak również toru przeszkód w języku obcym.

Dzień Języków Obcych był okazją do wspólnej zabawy i przy okazji szansą na pokazanie szkoły gimnazjalistom, czyli przyszłym potencjalnym uczniom liceum. Trzecioklasiści z gminnych gimnazjów byli gośćmi imprezy pełniąc jednocześnie bardzo ważną rolę jurorów w niektórych konkurencjach. Językowe święto zakończyło się wyłonieniem zwycięzców i przyznaniem nagród. Ale i tak najważniejsze były: wspólnie spędzony czas, dobra zabawa i fakt, że języki obce w gilowickim liceum nie są już dla nikogo obce.

Źródło: LO Gilowice

Joomla templates by a4joomla