Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach
ul. Korfantego 38
43-227 Miedźna
tel./fax 211-73-21
mgr Barbara Foltyn
NIP: 638-177-57-57
REGON: 272633310
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.logilowice.pl

W Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Religi w Gilowicach uczy się obecnie 173 uczniów w 8  oddziałach.

Uczniowie uczęszczają do klas o profilu ogólnym z dowolnymi rozszerzeniami, wybieranymi przez uczniów stosownie do ich potrzeb edukacyjnych i realizowanymi w grupach międzyklasowych. Liceum oferuje także możliwość nauki w oddziałach dwujęzycznych z wykładowym językiem angielskim, gdzie każdy chętny uczeń może doskonalić znajomość języka angielskiego w połączeniu z treściami przedmiotowymi, głównie na zajęciach z matematyki i biologii. Zainteresowany uczeń może także wybrać naukę w klasie matematyczno-inżynierskiej, która doskonale przygotuje go do studiów na wszelkich kierunkach technicznych i informatycznych, lub w klasie biologiczno medycznej, będącej doskonałym wyborem dla przyszłych adeptów medycyny, weterynarii, psychologii lub fizjoterapii, jak również szeregu innych pokrewnych zawodów.

Zajęcia językowe oraz rozszerzenia odbywają się w niewielkich grupach, co ma znaczący wpływ na wyniki nauczania – liceum od lat może się pochwalić niemal stuprocentową zdawalnością egzaminu maturalnego. Szkoła ma także niepowtarzalną atmosferę i jest miejscem, gdzie wszyscy się znają, wzajemnie szanują i dbają o swoje potrzeby. Jest za to ceniona przez uczniów i chętnie odwiedzających ją absolwentów.

Do liceum przynależy hala sportowa z wyposażoną siłownią, z których uczniowie mogą korzystać zarówno w czasie lekcji wychowania fizycznego jak i sportowych zajęć pozalekcyjnych. Budynek szkoły jest przestronny a sale dobrze wyposażone.

Powiatowy Lider pozyskiwania funduszy UE

Obecnie Liceum Ogólnokształcące jest powiatowym liderem w pozyskiwaniu funduszy  
z UE. Współpraca międzynarodowa realizowana jest przez szkołę od kilkunastu lat w formie projektów współpracy, szkoleń i wymian uczniowskich. Jako jedyna w powiecie pszczyńskim uzyskała dofinansowanie na realizację 2 projektów w ramach programu Erasmus + w 2020 roku. W sumie, od września 2020 roku szkoła realizuje aż 4 projekty Erasmus+
o łącznym budżecie przekraczającym 130 tysięcy euro.

Liceum z Brązową Tarczą Perspektyw

Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach w 2021 r. Otrzymało Certyfikat Jakości Nauczania,
w postaci Brązowej Tarczy w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadpodstawowych w kategorii „Licea Ogólnokształcące”. Nie jest to jednak jednorazowe wyróżnienie - szkoła może się pochwalić wieloletnią historią w tym rankingu. Ten sam certyfikat jakości nauczania gilowickie liceum otrzymało także w latach: 2015, 2017, 2018 i 2020.

Gdzie i jak o nas pisali?

https://www.facebook.com/gmina.miedzna.1/posts/1307970739569037
https://www.pless.pl/edukacja/64624-jak-maturzysci-z-lo-w-gilowicach-poradzili-sobie-z-egzaminem-dojrzalosci-gilowice