W styczniu rozpoczęliśmy realizację projektu „NOWY WYMIAR EDUKACJI”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Oś priorytetowa: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego
Działanie 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego
Poddziałanie 11.1.4. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego - konkurs

  

Projekt realizowany jest przez Zespół Oświaty i Wychowania w Miedźnej z s. w Woli przy wsparciu następujących szkół:
a) Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli,
b) Technikum nr 1 w Woli.

Projekt rozpoczął się w styczniu 2017 r. i będzie trwał do grudnia 2018 r. W tym czasie pracownie matematyczne i przyrodnicze w ww. szkołach zostaną doposażone w pomoce dydaktyczne, narzędzia TIK oraz meble na kwotę ponad 90 tys. złotych oraz przeprowadzone zostaną zajęcia dodatkowe dla uczniów tych szkół.

Dzięki projektowi uczniowie będą mogli wziąć udział w zajęciach:
a) wspierających uczniów z trudnościami w nauce z przedmiotów matematycznych oraz chemicznych,
b) rozwijających uzdolnienia i zainteresowania z zakresu matematyki, chemii i nauk przyrodniczych.

W szkołach są organizowane te rodzaje zajęć, których potrzeba realizacja wynikła z przeprowadzonej diagnozy potrzeb. Na każde zajęcia jst przeprowadzana rekrutacja celem wyłonienia uczestników, którzy wymagają objęcia dodatkowym wsparciem – zajęciami. Zajęcia będą prowadzone przy wykorzystaniu ciekawych form pracy, takich jak metody warsztatowe, praca w grupach, czy realizacja doświadczeń i obserwacji.

W ramach projektu realizowane są zajęcia m.in. „Czytanie ze zrozumieniem tekstów matematycznych i przyrodniczych” oraz „Eureka! – eksperymentuję, poznaję, rozumiem”, podczas których uzdolnieni uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej maja szansę rozwijać swoje zainteresowania zagadnieniami przyrodniczymi.

Zajęcia „Poznaj, zbadaj, rozwiąż…” są przeznaczone zarówno dla uczniów ze słabszymi wynikami w pracy jak i dla uzdolnionych uczniów. W klasach I-III nauka matematyki odbywa się poprzez zabawę, przeprowadzanie eksperymentów i szukanie różnych sposobów rozwiązywania problemów matematycznych. Uczniowie klas starszych ćwiczą rachunek pamięciowy, rozwiązują różnego rodzaju zadania matematyczne przy wykorzystaniu m.in. tabletów. Zajęcia mają na celu angażować uczniów w proces eksperymentowania i samodzielnego wykonywania projektów matematycznych. W ramach tych zajęć zostanie zorganizowany konkurs matematyczny „Mistrz rachunku pamięciowego” na poszczególnych poziomach edukacji w klasach IV-VI.

W Technikum nr 1 odbywają się zajęcia wyrównawcze z matematyki dla uczniów z klas I i II. Zajęcia prowadzone są w pracowni matematycznej metodą warsztatową przy wykorzystaniu narzędzi TIK.